Haber

Sinan Ogan’ın asgari ücret açıklaması ne oldu? Asgari ücret ne kadar olacak?

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan katıldığı bir programda asgari ücret konusunda çok tartışmalı bir söz verdi. Asgari ücreti yoksulluk sınırına kadar yükselteceklerini belirten Oğan’ın dikkat çeken açıklaması vatandaşların gündemine oturdu. arama motorlarında Sinan Ogan adlı kullanıcının taban fiyat açıklaması aranıyor. Peki Sinan Oğan asgari fiyat açıklaması nedir? Taban fiyat ne olacak?

SİNAN OĞAN BAZ FİYAT AÇIKLAMASI NEDİR?

Sinan Ogan, “Çalışanlarımıza asgari ücret ödendi. Yoksulluk sınırında asgari ücret sözü veriyorum. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 30 bin lira. Biz bunu asgari ücret olarak taahhüt ediyoruz. Milyonlarca insan asgari ücretin altında çalışıyor. Asgari ücretle açlık sınırı. Bugün açlık sınırı 9 bin 500 lira.” Asgari ücret en azından şimdilik yoksulluk sınırında olmalı” dedi. Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vergilerde reform yapacağız. Kira vergisi ile kaynak oluşturacağız. Plan değişikliği ile 10 milyonluk arsa bir gecede 100 milyon olacak. Tek bir vergi vermiyor. Bu kiradan vergi alacağız. Böylece gerekli kaynağı üreteceğiz. Genç işsizliğini bitireceğiz. Beceriksizliği ortadan kaldıracağız. onu kaldıracağız.

Bu ülkeyi ileri teknoloji merkezi yaparsak, çip üretim merkezi yaparsak hem buradaki gençlerimizin önünü açmış oluruz hem de yurt dışına giden gençlerimizi geri getiririz. Üniversitelerdeki dayatma zihniyetini yerle bir edeceğiz. Profesyonel bir yönetim anlayışı çerçevesinde yeni bir rektörlük sistemini hayata geçireceğiz. Gençler geleceklerinden umutlu olacaklar ve kendileri hakkında rahat konuşacaklar. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençleri daha umutlu ve özgür bireyler olarak yetiştireceğiz.

haberbahsili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu