Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya: Milletimiz gereken cevabı sandıkta verecektir.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, “Biz AK Parti olarak ‘Türkiye Yüzyılı’nın peşinde koşarken, milletimizin bu yerel seçimde de bu sorunlara gereken cevabı en iyi şekilde vereceğinden şüphemiz yok. Kendi yıldızlarını parlatmaktan başka amacı olmayanlar.” söz konusu.

Partisinin ilçe ve belde belediye başkan adaylarının Pir Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği tanıtım toplantısında konuşan Kaya, AK Parti olarak insanı siyasetin merkezine yerleştirdiklerini söyledi.

Siyasetin aşk işi olduğunu belirten Kaya, şöyle devam etti:

“31 Mart seçimlerine sayılı gün kaldı. Kapı kapı dolaşarak milletimizin neden AK Parti’ye oy vermesi gerektiğini güzel bir dille anlatacağız. AK Parti’nin hizmet politikasını Bilecikli kardeşlerim zaten biliyor. Geçmiş yıllarda yaşanan kayıpları en hoş görenler onlardır.Bilecik’ Allah’ın izniyle yine diyoruz ki ‘AK Parti ile devam edin.AK Parti yerel yönetimlerle kendini ispatlamış bir siyasi harekettir.Başkanımız İstanbul’u CHP’nin çürümüş zihniyetinden alıp bir ‘dünya şehri’ haline getirdi. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyonla İstanbul, AK Parti’nin hizmet ettiği ‘dünyanın incisi’ şehri oldu. Hiçbir güç onu durduramazdı. Yolundan vatandaşın gönlünde yer edinmiş bir lider. Bu samimiyetin sonucunda Türkiye onu kucakladı. Cumhurbaşkanımız dünyanın en saygı duyulanıdır. Gördüğü liderlerin arasına girdi.”

Kaya, AK Parti’nin siyasete girdiği günden bu yana milletinden ayrılmadığını ve milletin yanında olduğunu vurguladı.

Bu yoldaşlığın güzide şehirlerinden biri olan Bilecik’in ruhuna yakışır en güzel hizmetleri hak ettiğini ve CHP’ye bırakılamayacağını belirten Kaya, “Bu zihniyetin yerelde iktidara gelip millete hizmet etmesi mümkün değildir. Ülkeyi bu eski ve köhne zihniyetlere döndürmenin artık hiçbir şehrimize faydası olmayacaktır.” Hayır. Biz AK Parti olarak ‘Türkiye Yüzyılı’nın peşinde koşarken, milletimizin bu yerel seçimde de başka hiçbir amacı olmayanlara sandıkta gereken cevabı en hoş şekilde vereceğinden şüphemiz yok. kendi yıldızlarını parlatmaktan daha iyidir. CHP’nin durumunu hep birlikte görüyoruz. Herkes bir köşeye sıkışmanın hüznü içerisinde. “Şehirlerin geleceği umurlarında bile değil.” dedi.

Kaya, düne kadar Millet İttifakı içinde yer alan partilerin artık birbirlerini görmediklerini belirtti.

Bu partilerin adeta birbirlerini ayaklar altına aldıklarını belirten Kaya, “Dostlarına, müttefiklerine bu kadar kaba davrananların şehirlerimize ve orada yaşayan insanlara şefkat göstermesi mümkün müdür? Biz siyaseti ‘iyilik yarışı’ olarak görüyoruz. ‘. Ürün, hizmet ve aksiyon anlamında rakiplerimizle rekabet etmek istiyoruz. Açık’ Basitçe söylemek gerekirse, ürün ve hizmet konusunda bizden daha iyi kimseyi tanımıyoruz. AK Partili belediyelerin rakipleri de AK Partili belediyelerdir.” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve İl Başkanı Serkan Yıldırım ile Cumhur İttifakı’nın Bilecik Belediye Başkanı adayı Mustafa Yaman da katılımcılara hitap etti.

Programda, Söğüt ilçesinde Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı Ferhat Durgut, Bozüyük’te AK Parti adayı Hüsnü Ersoy, Gölpazarı’nda aday Hayri Suer, İnhisar’da aday Nihal Arslan, Münür Şahin yer aldı. Osmaneli’deki aday, Pazaryeri’ndeki aday. Aday Zekiye Tekin ve Yenipazar adayı Güray Karamankaya tanıtıldı.

Beldelerde ise AK Parti’den Bayırköy’den Burak Erberber, Vezirhan’dan Kemal Gergin ve Bozüyük ilçesinin Dodurga beldesinden Selim Tuna’nın belediye başkan adayları olduğu açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu