Haber

Yeni Eğitim Sistemi Geliyor

Yeni eğitim sistemi çalışmalarının tamamlandığını anlatan MEB Yusuf Tekin, ayrıntılarını yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Tekin, “Kendimize ait, ana paradigmasından yola çıkarak, referans değerlerimiz ışığında, kendi değerlerimize göre inşa edilen bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmaları tamamladık ve yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız,” dedi. umutla.”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Öğretmenler Odası Toplantıları” kapsamında başkent Ankara’da düzenlenen programda meslektaşlarıyla bir araya geldi. Öğretmenler Odası Toplantıları programıyla her ayın ilk hafta sonu farklı illerden öğretmenlerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eskişehir, Konya, Kastamonu, Sivas ve İl’de gerçekleştirdiği toplantılarda binlerce öğretmenle istişarede bulundu. İkisi İstanbul’da olmak üzere ikinci kez Ankara’dayız. Tek tek konuşarak alanın görüş, teklif ve taleplerini aldı. Toplantının başında Bakan Tekin, 6 Şubat Kahramanmaraş depreminin yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşları anarak, “Afette başta öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. yüzyılın.”

Değişen Dünya Koşulları

Tekin, Bakanlık olarak depremin yıkıcı etkilerini yaşayan bölgede başta “arama-kurtarma”, “bakım” olmak üzere öğrenci, öğretmen ve depremzedelerin yaralarının sarılması için seferberlik anlayışıyla faaliyetler yürüttüklerini belirtti. ve onarımı”, “okulların eğitime hazırlanması”, “psikososyal destek”, “üretim”, “taşımalı eğitim”, “konaklama ve beslenme”, “kırtasiye dağıtımı”, “LGS ve YKS hazırlık kursları”, “halk eğitim kursları” , “Öğretmenlere yönelik hizmet içi faaliyetler”, “MEB AKUB ekiplerinin çalışmaları”. Gece gündüz çok çalıştıklarını belirtti. Bakan Tekin, deprem bölgesindeki eğitim süreçlerinin yürütülmesi için Bakanlık olarak tam seferberlik içerisinde çalışmalara devam edeceklerini kaydetti. Bakan Tekin, Bakanlığın politikalarının karşılanmasını sağlamak amacıyla başta öğretmenler olmak üzere diğer eğitim paydaşlarıyla her zaman istişare kültürüyle hareket ettiklerini ve bu şekilde birçok projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı. Bakanlığın önemli bir çalışması olan müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuna duyuracaklarını belirten Tekin, “Müfredat hızla değişen dünya koşulları dikkate alınarak sürekli güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıya sahip olmalıdır. ve güncel gelişmeler. “Ana paradigmasından yola çıkarak, referans değerlerimiz ışığında, bize ait olan ve değerlerimiz doğrultusunda inşa edilen bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmaları tamamladık ve bunu da yakın zamanda inşallah kamuoyuyla paylaşacağız.” söz konusu.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Kampüsü

Son zamanlarda bakanlık olarak uyguladıkları başka bir projenin Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi kampüsünde bir müzik ilkokulu ve müzik ortaokulu olduğunu hatırlatarak, tematik spor okullarıyla ilgili ilgili federasyonlarla müzakerelerin devam ettiğini söyledi. Toplantıya katılan öğretmenler tek tek konuşarak eğitim alanındaki görüş, öneri ve beklentilerini paylaştılar. Öğretmenler, bu toplantıların kendilerine verilen değerin göstergesi olduğunu vurgulayarak, kendilerine bu fırsatı tanıyan Bakan Tekin’e teşekkür etti. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu