Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu’da sel sonrası tedbirlerin önemine vurgu yaptı.

“KARADENİZ’DE HER YIL BENZER ZULÜMLER OLUYOR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti. Güler’den belediyenin çalışmaları hakkında bilgi alan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak ilk ziyaretini memleketi Ordu’ya yaptığını söyledi. Kurtulmuş, kentte yaşanan sel felaketi ile ilgili emsal senaryoların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasının değerli olduğuna işaret etti.

Karadeniz’in her yıl benzer sorunlarla karşılaştığına dikkati çeken Kurtulmuş, “İlimiz çeşitli afetlerle karşılaşan bir coğrafyada yer alıyor. Karadeniz bölgesinde her yıl sıkıntılar yaşanıyor. Önlem almak ve bu tür afetler geldiğinde insan kaynaklı hataların en az hasarla giderilmesini sağlamak bizim görevimizdir. Bu senaryoları tekrar tekrar yaşamamak ve boşaltılması gereken yerlerin boşaltılmasını sağlamak için tedbirler alınması gerektiğini düşünüyorum.” İnşallah kısa sürede herkese dokunulur ve afetler nedeniyle uğradıkları zararları devletimiz telafi eder. Buraya özel bir değerle geldik çünkü burası benim memleketim. Ancak Türkiye, önünde yeni hedefleri olan bir ülkedir.” Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, güçlü ve büyük Türkiye’nin yüzyılı olacaktır.”

Kurtulmuş, ziyaretin ardından sel felaketinde iş yerleri zarar gören esnafla bir araya geldi. Esnafa geçmiş olsun dileklerini ileten Kurtulmuş, devletin tüm imkanlarıyla esnafın yanında olduğunu söyledi. Kurtulmuş, inşaatı devam eden Ordu Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu