Ekonomi

Toyota, 10 yeni elektrikli modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Toyota’nın yeni CEO’su Koii Sato, ilk basın toplantısında, araç serisini elektriklendirmek için uzun zamandır beklenen planını açıkladı.

Kendisini genellikle otomobillerin geleceğini değiştirmek isteyen bir mobilite şirketi olarak tanımlayan Japon otomobil üreticisi, 2026 yılına kadar 10 yeni elektrikli araç modelini piyasaya süreceğini söyledi.

Toyota ayrıca, 2035 yılına kadar emisyonları yarıya indirme ve 2035 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdünü yerine getirmek için hibrit araçları güçlendirirken yılda 1,5 milyon elektrikli araç satma hedefini de belirtti.

“Tamamen elektrikli bir gelecek için bir plan yoktu”

Sato, 1 Nisan’da CEO olarak göreve gelmesinden bu yana yaptığı ilk konuşmasında “Elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve önce elektriklendirmeye başlamalıyız” dedi. diğer birçok otomobil üreticisinin yaptığı gibi yüzde 100 elektrikli bir geleceği kucaklayın.

Toyota’nın gelişmiş pazarlardaki planı, bZ serisinin performansını artırmak ve 2025 yılına kadar Kuzey Amerika’da yerel olarak üretilen pille çalışan bir SUV’a sahip olmak.

Otomobil üreticisi, 2024 yılına kadar Çin’de yerel olarak geliştirilmiş iki elektrikli model eklemeyi planlıyor. Toyota ayrıca Asya’da daha geniş bir şekilde pille çalışan kamyonetlere ve kompakt elektrikli arabalara odaklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu