Ekonomi

Tesislerimizdeki asansörlerimize QR kod koyacağız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçesine ilişkin görüşmeler Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda başladı.

Komisyon, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında toplandı. Kurulda Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinin yanı sıra Spor Toto Teşkilatının Sayıştay raporu da görüşülecek.

Bütçe sunumunda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Aydın’da KYK yurdunda asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş’ın hayatını kaybettiğini belirterek, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızla ortak çalışmayla bu projeyi hayata geçireceğiz. Tesislerimizdeki asansörlerimize QR kod koyun. Dileyen o QR kodu okutarak tüm asansörleri kullanabilir.” “Bakım sürecini ve programını görebilecek” dedi.

‘Asansörün bakımı 13 Temmuz 2023’te yapıldı’

830 yurtta periyodik asansör bakım ve kontrollerinin yapıldığını belirten Bak, “Öncelikle burada bakım yapılmadığı ve ihmal edildiği yönündeki bilgilerin asılsız olduğunu ifade etmek isterim. Aydın Güzelhisar Kızlarının yıllık asansör bakımları 13 Temmuz 2023 tarihinde yurt bakımı yapılmıştır. Diğer tüm tesislerimizde olduğu gibi yine Aydın’da “Her ay periyodik bakım yapılmaya devam edilmiştir. Asansörün son bakım tarihi 16 Ekim 2023. Elimizde tüm belge ve evraklar mevcut” dedi.

Olayın artık adli makamların elinde olduğunu ve sorumluların en ağır şekilde cezalandırılacağını ifade eden Bak, “Bu olay suiistimal edilebilecek, siyasi çıkar amaçlı kullanılabilecek bir olay değildir. Sizlerden ricamdır. Sosyal medyada yanıltıcı bilgilerle, provokatif paylaşımlarla bu konunun istismar edilmesine izin vermemenizi, acı hepimizin.” “Çocuk hepimizin çocuğudur. Kesinlikle istismar edilebilecek bir konu değil. Herkesi bu sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu