Haber

Tayland’daki Türk Seçmenler 2. Tur Seçimleri İçin Sandık başında

Tayland’da Türk seçmen ikinci tur seçimleri için sandık başında

BANGKOK – Güney Asya ülkesi Tayland’da yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’de 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için sabah saatlerinde sandık başına gitti.

Tayland’da yaşayan Türk seçmenler, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için Bangkok’taki Türkiye Büyükelçiliği’nde oy kullanmaya başladı. Bangkok’ta yaşayan Türk seçmenler bugün 08:00-22:00 saatleri arasında oy kullanabilecek. Tayland’ın yanı sıra Myanmar (Burma), Kamboçya, Filipinler ve Laos gibi ülkelerde yaşayan kayıtlı Türk seçmenler de Bangkok Büyükelçiliği’nde oy kullandı. Bangkok Büyükelçisi Serap Ersoy, 2. tip seçim çalışmalarının Bangkok Büyükelçiliği’nde ilk turda olduğu gibi sorunsuz bir şekilde devam ettiğini ve katılımdan memnuniyet duyduklarını belirterek, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarını büyükelçiliklerinde oy kullanmaya davet etti.

YSK verilerine göre bin 278 seçmen oy kullandı.

YSK’dan yapılan açıklamaya göre, yurt dışında yapılacak oy kullanma işlemleri sonucunda mühürlü olarak Türkiye’ye getirilecek sandıkların sayım ve dökümü 28 Mayıs saat 17.00’den sonra Yurtdışı İlçe Seçim Kurulu kontrolünde yapılacak. , ülkedeki oy kullanma dönemi sona erdiğinde. Kaydedilecek sonuçlar daha sonra Ankara İl Seçim Kurulu’na iletilecek. Tayland’da ilk cinsiyet seçimi 6-7 Mayıs tarihlerinde 2 sandıkta yapıldı ve YSK verilerine göre bin 278 seçmen oyunu kullandı. Tayland’da yapılan ilk tıp seçimleri sonucunda Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 79.87, Recep Tayyip Erdoğan yüzde 13.21, Sinan Ogan yüzde 4.19 ve Muharrem İnce yüzde 2.73 oy aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu