Teknoloji

Steve Jobs’un El Yazısıyla Apple-1 Satışta

Geçen yıl ortaya çıkan birkaç Apple-1 bilgisayarı, uzun incelemelerin ardından yavaş yavaş müzayedeye çıkıyordu. kaydeden Steve Wozniakve hala çalışan bir Apple-1 340.000 $ içinsatılık Steve Jobs tarafından elle monte edilmiştirBilgisayar ise 905.000 dolara satın alındı.

Bugün bu ender bilgisayarlardan bir tanesinin daha satışa çıkacağı açıklandı. Bu segmentin üstünde Steve Jobs’un el yazısı var.

Bu bilgisayarlardan dünyada sadece 20 adet kaldı.

Apple-1’lerden yalnızca 200 tanesi 1970’lerin sonlarında Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından üretildi ve her bir parça elle monte edildiği için oldukça değerli. Dünyadaki bu bilgisayarlardan sadece 20 tanesi sağlam ve tamamen çalışır durumdave bu onları son derece değerli kılıyor.

Yeni çıkan Apple-1’i diğerlerinden farklı kılan, üzerindeki Steve Jobs’un el yazısı. Sayfa #78 ” yazı. Genellikle elle monte edilen modüllerde stok tutmak için belirli bölümlere numaralandırma yapılır ve gerekirse bu yazılar alkollü mendillerle silinir. Diğer Apple-1 anakartlarında bu numaralar yokken bu segmentteki sayıları bulmaOnu bu kadar özel yapan da bu.

RR Müzayede Evi tarafından satılacak bilgisayarla ilgili yapılan açıklamada, “ Yapılan testlerde 8 saat çalıştırıldı Bilgisayarın tüm parçalarının sorunsuz çalıştığı ve herhangi bir hata vermediği gözlemlenmiştir. Ayrıntılı durum raporu ve çalıştığını kanıtlayan video istek üzerine sağlanacaktır.” denildi.

2018’de RR Müzayede Evi tarafından ismini vermek istemeyen bir alıcıya 375.000 $ Satılan bilgisayar şimdi yeni sahibini arıyor. 16 Aralık’ta sona erecek olan müzayede sonunda bilgisayar 1 milyon doların üzerinde satılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu