Teknoloji

Samsung ve Tesla’dan sürpriz ortaklık: Bir numaralı isim bir araya geldi

Samsung, Tesla CEO’su Elon Musk ve Samsung Electronics Başkanı Lee Jae-yong’un özel bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. . Bu, iki şirket arasında yüksek teknolojilerin geliştirilmesinde potansiyel bir ortaklığa işaret ediyor.

Toplantı geçen hafta Samsung’un Silikon Vadisi’ndeki yarı iletken araştırma merkezinde gerçekleşti. İki yönetici daha önce birçok etkinlikte boy göstermiş olsalar da ilk kez özel bir ortamda bir araya geldiler. Kaynaklar, Samsung ve Tesla’nın otonom araçlar için çipler de dahil olmak üzere BT ile ilgili teknolojilerin geliştirilmesinde ortaklık arayışında olduğunu belirtiyor.

Sektör uzmanları, son görüşmenin her iki şirketin otomotiv çipi bölümünde birlikte çalışma fırsatlarının kapısını aralayabileceğini belirtti. Ortada otomotiv çip pazarının 2028 yılına kadar 700 milyar dolarlık bir maliyete ulaşması bekleniyor. Ayrıca 22 günlük ABD gezisi yapan Lee, Microsoft’tan. satya nadellave Google’dan sundar pichaigibi diğer teknoloji yöneticileriyle de görüştüğü belirtiliyor.

Samsung’un bir süredir otomotiv donanımı üzerinde çalıştığını biliyoruz. Geçen sene, Adaş(Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemleri) ve IVI Araç İçi Eğlence Sistemi gibi çağdaş özellikler için tasarlanmış yeni bir çip serisini tanıttı. Ayrıca bu yılın başlarında Ambarella için 5 nm yonga üreteceğini de duyurmuştu. Ortada, Ambarella, özellikle peyzaj süreci ve analizi için donanım tasarlamaya odaklanmış bir şirkettir. Ambarella, otonom araçlar için yapay zeka denetleyicisi olarak kullanılmak üzere en son SoC modelini tasarladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu