Haber

Samsun’dan kısa

Havza Müftüsü Cemil Alıcı, cuma namazının ardından Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından tüm camilerde depremzedeler için yardımların “Türkiye’ye Hayırlı Vakitler Olsun” sloganıyla toplandığını bildirdi.

Alıcı, ilçede yapılan davetin ardından ilçe merkezi ve köylerinde 419 bin 969 lira, Havza Müftüsü ve din görevlilerine bizzat başvuranların bağışlarıyla 291 bin 625 lira toplandığını bildirdi.

Destekçilere teşekkür eden alıcı, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında ilgili yardım hesabına toplam 711 bin 594 lira aktarıldı. Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından deprem bölgesine nakdi yardımlarımız devam edecektir.Nerede olursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım etmek insanlık görevimizdir.Bu bizim hem Müslüman hem de insan olarak en önemli görevimizdir. Bugün zorda olan kardeşlerimizin yanında olma zamanıdır.Allah yardım kampanyalarımıza destek veren herkesten razı olsun.Biraz sadaka birçok beladan kurtulur.Bir felaket olmasın. ” söz konusu.

MHP Kavak İlçe Başkanlığına Avni Gadis atandı

Ataması, Cahit Kamber’in MHP Kavak İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmesi sonrasında gerçekleşti.

MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, MHP Kavak İlçe Başkanlığına atandığını açıkladı.

Avni Gadiş’in atanmasına ilişkin mektubunu ileten Kandıra, yaptığı açıklamada, “MHP Genel Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatı ve Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın talimatıyla İdeal Ocakları’nın eski kurucu lideri Avni Gadiş Avni Gadiş göreve getirildi. MHP Kavak İlçe Başkanlığına yeni görevinde başarılar diliyorum.İlçemize ve teşkilatımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu