Haber

Kılıçdaroğlu, “Borsanın 100. Yılında Borsa Dernekleri Ankara Toplantısı”na katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Birlikte olmak, birlikte olmak, kucaklaşmak, kin ve öfkeden arınmak güzel bir Türkiye inşa etmenin en temel yollarından biridir. cumhuriyeti birlikte büyüteceğiz.” dedim.

Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Gazi Parkı’nda düzenlenen “Mübadelenin 100. Yıldönümü Ankara Mübadele Dernekleri Buluşması” etkinliğinde yaptığı konuşmada, Balkan Türkleri ile aynı köklerden geldiğini belirterek, bunun bir Türk sorunu olduğunu söyledi. onun için gurur.

Lozan Barış Antlaşması ile Balkan Türklerinin ana vatanlarına, kök saldıkları topraklara geri döndüklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu topraklara gelmek, medeniyeti, sevgiyi ve saygıyı taşımak, birlikte olmak ve Türkiye coğrafyasının her yerinde olmak bizim için çok önemlidir. aslında Türkiye’nin güçlenmesi açısından son derece değerli.En büyük Balkan Gazisi Mustafa Kemal.” dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Birlikte olmak, birlikte olmak, kucaklaşmak, kin ve öfkeden arınmak güzel Türkiye’yi inşa etmenin en temel yollarından biridir. Madem bu güzel cumhuriyeti kurduk, beraber yükselteceğiz. Daha güzel bir Türkiye’de, daha güzel bir Türkiye’de yetişsinler.Uzun yaşasınlar istiyoruz.Bilgileri, birikimlerini gelecek nesillere aktarmaları, iyi yetiştirilmeleri hepimizin en temel özlemlerindendir.Tabi ki mecburuz. Bu tabloyu büyütmemiz, bağımsız, güçlü bir Türkiye inşa etmemiz gerekiyor.”

“Türkiye’yi ekonomik olarak büyütmek ve güçlendirmek için çalışıyoruz”

Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün ekonomik büyümeye büyük önem verdiğinin altını çizdi.

Uçak, uçak motoru, dokuma, şeker ve çimento fabrikalarının çok kısa sürede hayata geçtiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Osmanlı’nın borcu son kuruşuna kadar ödenmiştir. Kimseye el açmayan o zavallı cumhuriyet kendi küllerinden doğdu ve biz bu cumhuriyeti onun istediği kadar büyütemedik. Bu yüzden siyasetçilerin dönmesi gerekiyor. ve kendilerini sorgulayın, bulabilir miyiz?’ “Böyle diyen birinin önünde eğiliyorsak, bu tarihimizin bize yüklediği bir sorumluluğu yerine getirmediğimizi gösterir. Dolayısıyla ekonomik olarak güçlü olduğumuz andan itibaren tüm dünya size saygı duyacaktır. Türkiye’yi ekonomik olarak büyütmek ve güçlendirmek için çalışıyoruz.”

1923’ten 2023’e 100 yılın geçtiğini belirten Kılıçdaroğlu, 2. yüzyıla hazırlandıklarını söyledi.

Türkiye’nin dünyada kimliği, mutfağı ve müziği en güçlü ülke olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, bu zenginliklerin kargaşa sebebi olmaması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu