Haber

İçişleri Bakanı Soylu: Biri FETÖ bağlantılı 16 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitingindeki olaylara karıştığı tespit edilen 21 kişiden 16’sının gözaltına alındığını duyurdu. Soylu, tutuklulardan birinin daha önce FETÖ ile bağlantılı olduğunun belirlendiğini söyledi. 15 tutuklu serbest bırakıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla önceki gün Erzurum’da düzenlenen mitingde yaşanan olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.

“GAPALILARDAN BİRİ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇTİ”

TV Net yayınına katılan Soylu, soruşturmayla ilgili şu bilgileri paylaştı: “Tespit edilen 21 kişiden 16’sı tutuklandı. Bu şekilde kin gütmeye çalışıyorlar ama Ekrem İmamoğlu’nun elindeki gücün farkında değil. Planlanan bir olay var mı?” Muhtar seçimlerinde bile ani olaylar olabiliyor. Kafamızı karıştıran tek bir kişi var. Bir çavuş. Daha önce FETÖ ile iltisaklı ve iltisakı olduğu tespit edilmiştir.”

Bu durumda mitingin provokasyona açık olduğunu belirten Soylu, polisin olaya müdahale etmediği yönündeki açıklamaların saçmalık olduğunu söyledi.

15 KİŞİ ÖZGÜR KALDI

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 15 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan biri savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen 14 zanlı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 4 zanlının daha yakalanması için çalışmaların sürdüğü, olaya karışanların kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

kahramankazanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu