Dünya

Dünyanın En İyi Kuluçka Merkezleri Açıklandı… YTÜ Girişim Evi İlk 10’da

YTÜ Yıldız Teknopark’ın kuluçka ve girişimcilik merkezi YTÜ Startup House, dünyadaki en iyi kuluçka merkezlerinin değerlendirilip derecelendirildiği UBI Global sonuçlarına göre ‘En İyi Üniversite’ sıralamasında ilk 10’a girerek büyük bir başarıya imza attı. Kuluçka kategorisi dünya çapında.

Uluslararası birçok üniversitenin girişimcilik ve kuluçka merkezlerini değerlendiren UBI Global endeksinin sonuçları açıklandı. YTÜ Girişim Evi, 90 ülkeden 1.800’den fazla kuluçka merkezinin sıralanıp değerlendirildiği endekste ‘En İyi Üniversite Kuluçka Merkezi’ olarak dünyada ilk 10 arasında yer aldı. 2013 yılından bu yana faaliyet gösteren YTÜ Girişim Evi bünyesindeki girişimciler, son 5 yılda 2 milyardan fazla yatırım aldı.

“Son 1 Yılda 1000’den Fazla Nitelikli Girişimciyi Destekledik”

UBI Global sonuçlarını değerlendiren YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, “En çok değerlendirilen UBI Global endeksinde YTÜ Girişim Evi olarak ilk 10’a girmek teknoparkımız ve ülkemiz için gurur kaynağı” dedi. dünyanın başarılı üniversiteleri Merkezimizde 15’in üzerinde program yürütülmektedir. Girişimcilere iş ağlarına erişim, sermaye ve mentorluk gibi fırsatların yanı sıra yer ofisi fırsatları sunuyoruz. Son 1 yılda 1000’den fazla nitelikli girişimciyi destekledik ve 10’dan fazla program düzenledik.

“Girişimcileri Dünya Pazarına Açmak İçin Varız”

İnci şöyle devam etti; “Yüksek teknolojilerimiz ve işbirliklerimiz sayesinde her yıl yüzlerce girişimciyi destekliyoruz. YTÜ Girişim Evi ile girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılıyor ve pazara ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Merkezimiz ile girişimcilik ekosistemine her zaman yeni bir soluk getiriyor, formüllerimizi çağın ve dünyanın gerekliliklerine uygun biçimde geliştirmeye özen gösteriyoruz. Fark yaratan çığır açan fikirlerin ortaya çıkmasını hızlandırdığımız YTÜ Girişim Evi ile girişimcilerimizin küresel pazara açılmalarını sağlamak ve tüm kaynaklarımızı bu amaç için kullanmak için varız. Doğamız teknoloji ve bilişim olduğu için bu eksende her yeniliğin ilki olmaya özen göstermeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu