Haber

Çerkesler Kadir Gecesinde Çankaya Sofrasında Toplandı

Alper Taşdelen: Mustafa Kemal Atatürk’ün izninden, cumhuriyetten, bayrağından ve vatan sevgisinden asla vazgeçmeyen Çerkes dostlarımızla ne kadar gurur duysak azdır.

Ramazan ayı boyunca her akşam iftar yemeğinde farklı bir sivil toplum kuruluşunu ağırlayan Çankaya Belediyesi, Kadir Gecesi’nde Ankara’da yaşayan Çerkesleri ağırladı.

Çankaya Belediyesi’nin her Ramazan iftar sofralarına Çerkesler konuk oldu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde verilen iftar yemeğine Çerkes vatandaşları katılarak birlik ve beraberlik sergiledi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde Zübeyde Hanım Halkevinde gerçekleştirilen iftara, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel, Cumhuriyet Halk Partisi Küme Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin katıldı. Özkoç, Ankara Çerkes Derneği Lideri Bislan Celoka ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Lideri Prof. Dr. Ümit Dinçer de katıldı.

TAŞDELEN: “DAYANIŞMAYI NE KADAR BÜYÜYORUZ”

Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, “Her zaman olduğu gibi Ramazan’da da toplumun tüm kesimleriyle ayrım gözetmeksizin bir aradayız” diyerek, “Kadir Gecesi’nde Çerkes dostlarımızla aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. .” Taşdelen; “1864’teki büyük sürgünden bu yana var olmak için direnen, direnirken her zaman en büyük dayanışmayı gösteren, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden, cumhuriyetten, bayraktan ve millet sevgisinden asla vazgeçmeyen Çerkez dostlarımızla gurur duyamayız. Vatan. Bu dayanışmayı ne kadar arttırabilirsek yetmiyor” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu