Haber

Uzatma olacak mı? Okulun Kapanış Tarihi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Okullar ne zaman kapanacak?’ sorusuna açıklık getirdi. Özer, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının 16 Haziran’da sona ereceğini ve herhangi bir uzatma yapmayacaklarını söyledi.

‘Uzatmayacağız’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay’daki Afete Uyum Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Özer, ‘2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da bitiyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen 16 Haziran’da eğitime son vereceğiz’ dedi.

Tamamlayıcı eğitim programları eklenecektir.

Özer’in açıklamalarının ilgili bölümü şöyle:

  • 6 Şubat itibariyle 18,5 milyon öğrenciyi eğitimle buluşturduk. Artık kalan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı olarak açıklama yapmak yerine bu yetkiyi valilerimize vermişler ve artık illerinde şartların olgunlaştığı ilçelerde eğitim ve öğretimi uygulamaya koyacaklar.

  • 2022-2023 akademik yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Rastgele bir uzantı yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen 16 Haziran’da eğitime son vereceğiz.

  • Ancak yaz aylarında açıklayacağımız zararların tazmini ile ilgili destekleyici eğitim programlarıyla öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu