Haber

Taksiciler ile Yaya Arasında Tartışma: Biber Gazı Kullanıldı

FATİH’te bir yaya, aracıyla ayağını ezdiğini iddia ettiği taksi şoförüyle tartıştı. Taksi şoförünün biber gazı kullandığı tartışma sırasında FA isimli yaya, sürücüye küfürler savurdu. Taksi şoförü polisi arayarak karakola giderek FA’ya şikayette bulundu. Esenyurt’ta yaşanan başka bir tartışmada taksi şoförü, taksimetre ücretini eksik ödediğini iddia ettiği yolcu hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Her iki olay da cep telefonu kameralarına yansıdı. kaydedildi.

Fatih’te 6 Şubat Salı günü saat 08.45 sıralarında meydana gelen olayda, FA isimli yaya, trafikte seyir halinde olan taksi şoförü Numan Önder’in yanına gelerek, aracın ayağının üzerinden geçtiğini söyledi. Taksi şoförü, kendisine hakaret ettiği iddia edilen FA ile tartışmaya başladı. Önder, tartışma sırasında FA’ya biber gazı sıktı. FA’nın küfür ve hakaretlere devam etmesi üzerine Numan Önder, savcılığa suç duyurusunda bulunarak FA hakkında suç duyurusunda bulundu. Numan Lider: Üzerime doğru yürüdü, biber gazı kullanmasaydım muhtemelen zarar verirdi. 3 yaşında bir kızım olduğu için panikledim ve korktum. söz konusu.

TAKSİ FİYATINI EKSİK ÖDEDİ

Esenyurt’ta bir tartışma daha yaşandı. Taksi şoförü Muhammet Gürbüz’ün taksi ücretini eksik ödeyen yolcuyla tartıştığı iddia edildi. Aksaray’dan Esenyurt’a giden yolcu, 650 lira olan taksi ücretinin 200 lirasını ödedi. Taksi şoförü Gürbüz, yolcuyla aralarında geçen konuşmayı cep telefonuna kaydederek şikayette bulunacağını belirtti.

AYAĞININ ÜZERİNDEN KOŞTUĞUMU İDDİA ETTİM

5 yıldır taksi şoförlüğü yapan Numan Önder, FA’nın ayağının ezildiğini iddia ederek kendisine hakaret ettiğini belirterek, “3 yaşında çocuğum olduğu için şoförüm sabah arabamı bana getirdi. kızım, çocuğumu onlarla birlikte bakıcıya götürecektim. Sonra şoförüm eve gidecekti, ben de işe gidecektim. Ancak Çapa Hastanesi’nin arkasında trafiğin çok yoğun ve yavaş olduğu bir sırada bir vatandaş aniden şoförün yanına yaklaştı. pencereden canavarca bir nefretle “Sizi öldürüyorlar, siz bunu hak ediyorsunuz” dedi ve ayağının üzerinden geçtiğimi iddia etti. Ancak geriye dönük görüntüleri izlediğimizde hiçbir şekilde ayağının üzerinden geçtiğim görünmüyor. Vatandaşın artık taksi şoförlerine düşman olduğu yönünde şu açıklamaları yaptı.Ben de bana güç uygulayacağını düşünerek biber gazıyla müdahale ettim.” dedi.

BİBER SPREYİNİ SATMASAM ZARARLI OLACAKTI

Başkan, FA’dan şikayetçi olduğunu belirtti, polisleri aradım, geldiler, şikayette bulundum. Bana doğru yürüdü ve eğer biber gazını kullanmasaydım muhtemelen bana zarar verecekti. 3 yaşında kızım olduğu için panikledim ve korktum. Bu yüzden biber gazı kullanmak zorunda kaldım. Biber gazının acısı geçince, “Sana gününü göstereceğim, seni öldüreceğim” dedi. İlk kez karakola gittiğimde biber gazı kullanmanın suç olduğu söylendiğinde kendimi biraz tedirgin ve baskı altında hissettim. Daha sonra meslektaşımızın öldürüldüğünü görünce vicdan azabı çektim. Ceza almam anlamına gelse bile bu kişiden şikayetçi olmak istedim. Bu olayla ilgili tazminat almaya hak kazanırsam, ölen meslektaşımızın ailesine yardım için göndereceğim. dedi.

PARASI OLMADIĞINI EVDEN ALACAĞINI SÖYLEDİ

8 yıldır taksi şoförlüğü yapan Muhammet Gürbüz, aldığı yolcuyla fiyat anlaşmazlığı yaşadı. Yolcuyu Aksaray’dan Esenyurt’a götürdüğünü belirten Gürbüz, 650 liralık bedelin 200 lirasının ödendiğini iddia etti. Gürbüz, Dün gece saat 00.30 sıralarında Aksaray-Yenikapı metro istasyonunun önüne bir erkek ve bir kadın gelerek arabama bindiler. Esenyurt Balıkyolu’na gideceğini söyledi. Aldım, götürdüm. Balıkyolu’nda parasının olmadığını, evden alıp ineceğini söyledi. Ona ‘Sana nasıl güvenebilirim? Gelen herkes bunu söyleyip gitmek istiyor.’ “Eve gidip parayı alacağım” dedi. Sonra ‘Ben de seninle kapının önünde bekliyorum’ dedim. ‘Telefonu aç ya da annene gelmesini söyle’ dedim. ‘Ölmez. “Kardeşim evde, sarhoş, seni görünce yanlış anlayacak” dedi. Niyetinin kaçmak olduğunu anladım. Ben de bana karşı olan hareketlerini filme aldım ve o da koşarak ara sokakta kayboldu. Aracımla geri döndüm. Onu bulamadım. Güvenlik güçlerine haber verdim. Güvenlik güçlerinden de yanıt alamadım. dedi.

NELERLE KARŞILAŞACAĞIMIZI BİLMİYORUZ

Yolcu hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirten Gürbüz, 450 lira vereceğini söyledi. Henüz geri dönmedi. Bay içeri girdi ve gitti. Bayan sağ arka koltuğa oturdu. Esenyurt’a kadar ses çıkarmadı. Esenyurt’taki tam adresine geldik ve bana bu şekilde davrandı. Tabii ki şikayet ediyorum. Can güvenliğimiz yok derken mesela dün gece bayan paramı vermedi ve bana bıçak mı çekecek yoksa silahla mı saldıracak bilinmiyor. Neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Devletten istediğimiz kabinli bir araç. Güvenliğimizi sağlayacak bir araç istiyoruz. dedi.

Gürbüz, yolcuyla yaptığı konuşmayı cep telefonuna kaydetti. Görüntülerde taksi şoförüne “Beni çekmeyin” diyen yolcunun, “Git polisi arayın” dedikten sonra yaya olarak ortadan kaybolduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu