Haber

Öğretmenleri ile aynı okulda meslektaş oldular

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Fertur İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, eğitim topluluğunun neferlerinin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Okulda vazife yapan birtakım eğitimcilerin, bir vakitlerin öğrenci öğretmeni, artık ise meslektaş olduğunu öğrenen Lider Dündar, Öğretmenler Günü için hazırlanan pastayı bu öğretmenler ile birlikte keserek 24 Kasım’ı onlar için unutulmaz kıldı.

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, her yıl olduğu üzere bu yıl da ülkenin geleceği olan gençleri yetiştiren öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde unutmadı. Bu manalı günde öğretmenleri yalnız bırakmayan Lider Dündar, Fertur İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmenler ile bir ortaya geldi. Okul idarecileri ve öğretmenler tarafından karşılanan Lider Dündar, öğretmenler odasında bir ortaya geldiği öğretmenlerin gününü kutlayarak, günün anısına ikramlarını takdim etti. “Geleceğimizin mimarı, meslekleri ile ülkemizin geleceğini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun” diyen Dündar, öğretmenlerin pahasının yalnızca bir gün değil, her gün bilinmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Eski Öğrencileri ile Tıpkı Okulda Öğretmenlik Yapıyorlar

Öğretmenlerle yaptığı sohbet esnasında okulda misyon yapan kimi öğretmenlerin mezun ettikleri eski öğrencileriyle birlikte artık tıpkı okulda meslektaş olarak çalıştıklarını öğrenen Lider Dündar, 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan pastayı, eskinin öğrenci ve öğretmenleri, şimdinin ise meslektaşları olan bu öğretmenler ile birlikte kesti.

Hayatının en özel Öğretmenler Günü’nü yaşadığını söz eden Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Selma Vatan, “Öğretmenlik hayatımda 21’inci yılımı doldururken, eski bir öğrencim olan Gonca Gül öğretmen ile aynı okulda görev yapan meslektaş olarak Öğretmenler Günü’nü kutluyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Bir öğretmen olarak en büyük hediyeyi bugün aldığımı düşünüyorum. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a da bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

7 yıllık Rehberlik Öğretmeni olan Gonca Gül öğretmen de, “Öğrencilik hayatımda çok sevdiğim öğretmenim Selma Vatan ile şuan meslektaş olarak aynı okulda görev yapıyor olmak bana büyük mutluluk veriyor. Mustafa Başkanımız sayesinde bu Öğretmenler Günü, bizim için daha da unutulmaz oldu” diye konuştu.

Mezun Olduğu Okula Öğretmen Olarak Döndü

16 yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatih Yaşar da, meslek hayatındaki en hoş Öğretmenler Günü’n geçirdiğine vurgu yaparak, “Öğrencilik yıllarımda acaba bir gün öğretmen olur ve öğretmenlerimle birlikte aynı okulda görev yapabilir miyim diye düşünüyordum. Bunu gerçekleştiremedim ancak eski bir öğrencim ile aynı okulda meslektaş olmanın gururunu yaşadım. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar da, okulumuzu ziyaret ederek Öğretmenler Günümüzü daha anlamlı hale getirdi” dedi.

Fatih öğretmenin eski bir öğrencisi olan ve öğretmenlik mesleğinde şimdi birinci yılını yaşayan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Gülsüm Efe de, “Bir zamanlar öğrenci olduğum okulda şimdi öğretmen olarak görev yapıyorum ve eski öğretmenim Fatih Hoca ile meslektaş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlk Öğretmenler Günümü de Başkanımız Mustafa Dündar ile birlikte kutlamaktan dolayı da çok mutluyum” diye hislerini lisana getirdi.

Dündar’dan Öğrencilere Nasihatler

Bir vakitlerin öğrenci öğretmeni şimdinin ise meslektaşları olan öğretmenleri tebrik eden Lider Dündar, bu hoş tesadüfün ve elde edilen muvaffakiyetin öbür öğrencilere de örnek olması gerektiğini tabir etti. Lider Dündar, öğretmenlerle görüşmesinin akabinde okuldaki sınıfları gezerek öğrenciler ile bir ortaya geldi. ‘Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız’ dediği öğrencilere, derslere çok çalışmaları ve öğretmenlerinin kelamlarını dinlemeleri konusunda nasihatlerde bulunan Lider Dündar, öğrencilere kırtasiye materyali ikram etti. Okulda eğitim gören öğrenciler de sevgi şovlarıyla karşıladıkları Lider Dündar’a çiçek verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu