Ekonomi

Kordsa’nın tescilli üretim modeli ISCC sertifikası almaya hak kazandı

Ecovadis tarafından ‘Altın Madalya’ ile ödüllendirilen ve ‘Bilim Temelli Hedefler Girişimi (SBTi) tarafından onaylanan yol haritasıyla 2030 yılına kadar emisyonlarını yüzde 46,2 oranında azaltmayı taahhüt eden Sabancı Holding’in iştiraklerinden Kordsa, bu sefer Dünyanın en prestijli sertifika programları arasında yer alıyor. ISCC’den onay aldı.

Kordsa Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan (EMEA) Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salih Kahraman, “Bugün Kordsa olarak teknoloji ve sürdürülebilirliği aynı amaca hizmet eden ve bizi daha yaşanabilir bir geleceğe taşıyacak iki değerli yapı taşı olarak görüyoruz. Üretim süreçlerimizi ve ürün portföyümüzü daima yüksek teknolojinin ışığında geliştirirken, bu teknolojik yetkinliğin sürdürülebilirlik alanında tüm paydaşlarımız için kalıcı değer yaratmasını da en üst düzeyde ön planda tutuyoruz.

İzmit tesisimizin aldığı bu ISCC Plus sertifikasını, yalnızca küresel rekabette bizi avantajlı konuma getirecek bir belge olarak değil, aynı zamanda 2030 orta vadeli hedeflerimize ve 2050 net sıfır hedeflerimize doğru ilerlerken bir kararlılık belgesi olarak görüyoruz. Bilime Dayalı Hedefler Girişimi’ne taahhüt ettiğimiz. “Sürdürülebilirlikle yaşamı güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu