Ekonomi

KKR, 255 milyon C$ nakit karşılığında mdf commerce’i satın alacak

MONTREAL – Dijital ticaret teknolojilerinde önde gelen bir SaaS sağlayıcısı olan mdf commerce inc. (TSX:MDF), küresel bir yatırım şirketi olan KKR tarafından 255 milyon C$ değerinde tamamı nakit bir işlemle satın alınmak üzere anlaşmaya varıldığını duyurdu. Pazartesi günü açıklanan anlaşma koşullarına göre, mdf commerce hissedarları hisse başına 5,80 C$ alacak ve bu da Toronto Borsası’ndaki 8 Mart 2024 kapanış fiyatına göre %58’lik bir prim anlamına geliyor.

Bu işlem, mdf commerce hissedarlarına anında likidite ve hisseleri için belirli bir değer sağlayacaktır. mdf commerce Yönetim Kurulu, hissedarlarının oybirliğiyle, hissedar ve düzenleyici onaylarına tabi olarak 2024 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması beklenen satın alma lehine oy kullanmalarını tavsiye etmiştir.

KKR’nin satın alma stratejisi, mdf commerce’in lider bir kurumsal yazılım platformu olarak kurulmasını amaçlayan sürekli büyümesini içeriyor. Şirketin eProcurement platformu, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 6.500’den fazla devlet kurumuna ve 650.000’den fazla tedarikçiye hizmet vererek Kuzey Amerika’da halihazırda önemli bir oyuncu konumunda.

İşlem, Scotiabank ve Desjardins Capital Markets tarafından verilen ve işlemin hissedarlar için finansal açıdan adil olduğunu belirten görüşlerle desteklenmektedir.

İşlemin tamamlanmasının ardından mdf commerce özel bir kuruluş haline gelecek ve KKR, tüm çalışanların şirketin mülkiyet avantajlarına katılması için bir hisse senedi sahipliği programı başlatmayı planlıyor. Bu hamle, KKR’nin yazılım şirketlerine yatırım yapma geçmişi ve daha güçlü şirketler kurmanın temel taşı olarak çalışan katılımını teşvik etme felsefesiyle uyumludur.

Anlaşma ayrıca KKR’nin Başkan ve CEO Luc Filiatreault liderliğindeki mevcut yönetim ekibini mdf commerce’in büyümesini sağlamak ve Quebec merkezli küresel bir lider oluşturmak için destekleme taahhüdünü de içeriyor.

Bu makalede yer alan bilgiler basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu