Ekonomi

JPMorgan Netflix hisselerinde yükselişe geçti, olumlu görünümle 610 dolar hedef belirledi

Pazartesi günü JPMorgan, Netflix hisseleri üzerindeki Overweight notunu yineledi ve $610.00 fiyat hedefini korudu. Firmanın analizi, S&P 500’ün %5’lik artışına kıyasla dördüncü çeyrek kazanç raporundan bu yana hisselerin yaklaşık %23 yükselmesiyle, yayın devinin güçlü bir performans sergilediğine işaret ediyor. Netflix’in hisseleri şu anda Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %12 altında işlem görüyor.

JPMorgan’a göre Netflix, 2024 yılında gelir artışını hızlandırma, kâr marjlarını genişletme ve serbest nakit akışını birden fazla yıl boyunca artırma yolunda ilerliyor. Firma, Netflix’in Ücretli Paylaşım kısıtlamalarını daha da iyileştirmesini ve reklam ölçeğini kademeli olarak oluşturmasını bekliyor. Stratejik iş ortağı anlaşmaları ve pazarlama girişimlerinin yanı sıra plan ve fiyatlandırmadaki değişikliklerin Netflix’in reklam katmanının büyümesine katkıda bulunacağını tahmin ediyorlar.

JP Morgan, 2024 yılında Netflix için hem abone sayıları hem de fiyat ayarlamalarından kaynaklanan daha dengeli bir gelir artışı öngörüyor. Fiyat artışlarının, dördüncü çeyrekte ABD, Birleşik Krallık ve Fransa’da hedeflenen zamların ardından ek pazarlara yayılması bekleniyor. Yakın vadede JPMorgan, yatırımcı beklentilerinin ilk çeyrek için 5 ila 6 milyon yeni abone etrafında belirlendiğine inanıyor; bu da kendi tahminleri olan 4,5 milyon ve konsensüs olan 4,1 milyondan daha yüksek.

Firma ayrıca Netflix’in büyük ölçeğini, yüksek kullanıcı etkileşimini ve çeşitli içerik tekliflerini, platformu küresel olarak uzun biçimli video içeriği tüketimi için en iyi seçenek olarak konumlandırmaya devam edecek güçlü yönler olarak vurguluyor.

JPMorgan’ın modelleri, 2024 ve 2025 yılları için Netflix’in döviz nötr (FXN) gelirinde ortalama %15, işletme gelirinde %27 ve GAAP EPS’de yaklaşık %35 büyüme öngörüyor. Bu projeksiyonlar Netflix’in premium değerlemesini destekliyor; fiyat hedefi 2025 yılı için 21,65 dolarlık tahmini GAAP EPS’nin yaklaşık 28 katına dayanıyor ve bu da aynı yıl için 8,5 milyar dolarlık tahmini serbest nakit akışının yaklaşık 31 katına karşılık geliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu