Haber

İngiltere, Lübnan’daki durumun istikrarsız olduğunu belirterek vatandaşlarına ülkeyi terk etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İngiltere, Lübnan’daki durumun istikrarsız olduğunu ve daha da kötüleşebileceğini belirterek vatandaşlarına ülkeyi terk etmeleri tavsiyesinde bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın güncel seyahat uyarısında, “Lübnan’daki durum istikrarsız ve hızla kötüleşme potansiyeli taşıyor.” İfadesi kullanıldı.

Bu ülkedeki İngiliz vatandaşlarına yönelik seyahat uyarısında, “Ticari uçuşlar varken ayrılmanızı tavsiye ederiz.” Söylendi.

Uyarıda ayrıca şunlara da dikkat çekildi:

“Seyahate çıkmadan önce uçuş durumunuzu kontrol edin. Seyahat belgelerinizin geçerli olduğundan emin olun. Acil bir durumda sizi tahliye edemeyebiliriz.” ???????

İngiltere, 10 Ekim’de yayınladığı seyahat uyarısında, “Zorunlu olmadıkça Lübnan’a seyahat edilmemesini, Litani Nehri’nin güneyindeki yerlere seyahat edilmemesini tavsiye ediyoruz.” Sözlerine yer verdi.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında İsrail-Lübnan sınırında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 30 Hizbullah üyesi, 6 İslami Cihat Hareketi üyesi, 3 Hamas üyesi, 2 Hizbullah destekli Sünni Direniş Tugayı üyesi öldü, 4 kişi de hayatını kaybetti. Aralarında bir gazetecinin de bulunduğu siviller öldürüldü. hayatını kaybetti.

Lübnan’ın düzenlediği baskınlarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

soke-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu