Teknoloji

Hi-Fi Rush, Steam’de İlk Haftada Unutulandan Daha Fazla Kazandırdı

 
Steam platformunda elde edilen gelire göre en çok satan oyunların sıralandığı SteamDB’deki Haftalık En Çok Satanlar listesine göre Hi-Fi Rush 8. sırada yer alırken Forspoken ilk 10’a bile giremedi. oyun sektöründe yer alan oyuncu, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda bunun temel sebebini oyunun çıkış fiyatına bağladı.
 
Benji-Sales birkaç açıklama yaptı
 
 
 
Oyunlar bölümünde yer alan Benji-Sales’e göre bu durumun temel sebebi fiyat politikası. Bethesda tarafından yayınlanan ritim tabanlı aksiyon macera oyunu Hi-Fi Rush 30 dolardan (ülkemizde 299 TL) çıkış yaparken, Square Enix tarafından yayınlanan açık dünya aksiyon macera oyunu Forspoken 70 dolardan oyuncularla buluştu. $ (Ülkemizde 699 TL). Sales, bu karşılaştırmayı yaparak Hi-Fi Rush’ın ilk haftasında Forspoken’dan daha fazla gelir bildirdi.
 
Benji, bu durumun fiyat politikası dışında reklam politikasından da kaynaklandığını belirtti. Forspoken için uzun bir süre reklam kampanyaları devam ederken Hi-Fi Rush, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Xbox Developer Direct etkinliğinde duyurulmuştu ve aynı zamanda çıkışını yapmıştı. İlk kez duyurulan bir oyunun aynı zamanda çıkması oyuncuların oldukça ilgisini çekmişti.
 

 

 
Her oyunun farklı sürümleri, SteamDB’deki haftalık listede art arda görünebilir. Örneğin, Dead Space remake ilk 10’da dört versiyona sahiptir: Standart sürüm, Deluxe sürüm ve ön sipariş sürümleri.
 
Hi-Fi Rush, Resident Evil yönetmeni Shinji Mikami tarafından kurulan stüdyo Tango Gameworks’ün en yeni oyunu.

haber-beykoz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu