Ekonomi

EPDK: Bazı noktalarda ikmal sorunu yaşansa da tankerlerin çoğu varış noktasına ulaştı

EPDK, deprem bölgesindeki akaryakıt ikmaliyle ilgili açıklama yaptı.

Merkez üssü Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen depremin ardından akaryakıt ikmalinde herhangi bir sorun veya zaman kaybı yaşanmaması için gerekli adımların atıldığı ve mevzuattaki tüm kısıtlamaların kaldırıldığı belirtildi.

İklim koşulları ve depremin şiddetinden etkilenen bazı yolların durumu nedeniyle bazı noktalara ikmalde güçlük yaşandığı, akaryakıt taşıyan tankerlerin büyük çoğunluğunun varış noktasına ulaşmayı başardığı, ulaşabilenlerin ise hedefine ulaştığı belirtildi. gidecekleri yere hızlı bir şekilde ulaşamayan yolların açılması ile ikmal sürecini tamamladı.

“Stok sorunu yok”

Açıklamada, “Bu süreçte bölgeye gönderilen 787 tankerin yaklaşık tonajı 23,6 milyon litre, bölgeye sevk edilen akaryakıt miktarı ise 15,3 milyon litre seviyesinde. Kalan kısmın büyük bir kısmı teslim edilecek. gün boyunca.

Tüm vatandaşlarımız sevinsin ki stok sorunu söz konusu değil. Çünkü Mersin’de Ataş Depolama Tesisleri, Hatay’da Depolama Tesisleri, Tüpraş Batman ve Kırıkkale Rafinerileri, Diyarbakır Depolama Tesisleri 7/24 hizmet vermekte ve bayilerimize tam kapasite akaryakıt ikmali yapabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu