Ekonomi

Elon Musk, Twitter logosunu Dogecoin ile değiştirdi: DOGE fiyatı fırladı

Investing.com – Elon Musk, Twitter’ınmasaüstü sürümündeki mavi kuş logosu DOGElogosuyla değiştirdi ve bu hareketle dogecoinayağını kaldırmıştı.

Kullanıcılar, Twitter ana sayfasında DOGE logosunu görünce hızlı bir şekilde Dogecoin almaya başlarken, kripto para dakikalar içerisinde %30 değer artışı görerek 0,1 dolar limitine kadar yükseldi. Bu manevi fiyat seviyesinde kar satışı gören DOGE’nin 0,09 doların altına düşmesinin ardından DOGE, talepteki artışa göre günün ilk saatlerinde yeniden 0,1 dolara yükseldi.

Elon Musk, DOGE’a geri dönüyor

Twitter logosunu DOGE logosuyla değiştirdikten sonra Elon Musk bu olağanüstü durumla ilgili paylaşımlara başladı. Bu paylaşımlardan biri de Twitter’ı satın aldıktan sonra logosunu DOGE ile değiştireceğine dair yaptığı açıklamanın ekran görüntüsüydü.

Bu gelişme öncesinde Elon Musk’ın Dogecoin hukuk grubunu manipüle ettiği teziyle dün açılan 258 milyar dolarlık tazminat davasının düşürülmesini talep etmişti. Reuters’in servis ettiği habere göre Elon Musk ve şirketi (NASDAQ: tesla)’in avukatları, piyasa değeri yaklaşık 10 milyar dolar olan bir kripto para birimi hakkında tweet atmanın hukuka aykırı olmaması gerektiğini savundu ve DOGE yatırımcılarının asılsız iddiaları nedeniyle şikayetin düşürülmesini talep etti.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu