Ekonomi

CHP Genel Başkan Yardımcısı: Doğalgazı tamamen bedavaya getireceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Aile Destek Sigortası kapsamında kış aylarında ihtiyaç sahibi tüm ailelerin ısınması için doğal gazı tamamen ücretsiz hale getireceğiz. Devletimizde hiçbir çocuk soğukta yatmayacak.” terimleri kullandı.

Akın yaptığı yazılı açıklamada, Karadeniz gazının Türkiye’nin gücü olduğunu belirterek, doğalgazın burada millet için kullanılması için tüm hazırlıkları yaptıklarını duyurdu.

“Elimizdeki hiçbir çocuk soğukta yatmayacak”

İktidara geldiklerinde 25 metreküp doğalgazı bir yıl süreyle vatandaşlara ücretsiz vermekle yetinmeyeceklerini vurgulayan Akın, şunları kaydetti:

“Aile Ek Sigortası kapsamında kış aylarında ihtiyaç sahibi tüm ailelerin ısınması için doğal gazı tamamen ücretsiz hale getireceğiz.

Elimizdeki hiçbir çocuk soğukta yatmayacak. Nitekim Karadeniz doğalgazını milletimiz için kullanacağız ve konut tarifelerinde nitelikli indirim yapmak için çalışacağız. Enerjiyi temel bir hak olarak görüyoruz.

Elektrik hizmeti kaliteli, kesintisiz ve uygun fiyatlı olacak ki hiçbir vatandaş karanlıkta ve soğukta kalmasın. Bu kapsamda kış aylarının daha kuvvetli geçtiği illerimizden başlayarak doğalgaz konut tarifesinde nitelikli indirimler yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu