Haber

Büyükşehir Belediyesi Yetenekli Sporcuları Keşfedecek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., spor kulübü bünyesinde geleceğin atletlerini yetiştirmek emeliyle yetenek taraması yapıyor. 27 Kasım 2022 Pazar günü 09.00-18.00 saatleri ortasında yapılacak yetenek taraması sonucunda 7-12 yaş aralığındaki çocukların hünerlerine nazaran uygun branşa yönlendirmeleri yapılacak.

Kentte spor alanında yaptığı yatırım ve hizmetlerle yediden yetmişe tüm Kayserililerin sporla iç içe yaşamasına büyük katkı sunan Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tesislerinde ve Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde geleceğin atletlerini yetiştirmeye devam ediyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi, yetenekli atletlerin keşfedilmesi ve profesyonel atlet olarak yetiştirilmesi gayesiyle yetenek taraması yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin alanında uzman antrenörleri tarafından 27 Kasım 2022 Pazar günü 09.00-18.00 saatleri arasında Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde yapılacak yetenek taraması sonucunda 7-12 yaş aralığındaki çocukların marifet, performans ve özellikleri dikkate alınarak ölçüm değerlendirmelerine nazaran uygun branşa yönlendirmeleri yapılacak. Yetenek taramasına katılacak atletler, yanlarında eşofman ekibi, tişört ve spor ayakkabısı getirerek taramaya katılabilecek. 7-12 yaş aralığındaki sportmenlerin katılabileceği yetenek taramasında atletin spor yapmasına mahzur rastgele bir sıhhat sorunu bulunmaması ehemmiyet arz ederken, tarama öncesinde sportmen velisinin muvafakatname ibraz etmesi mecburiliği bulunuyor. Ayrıyeten yetenek taramasının çabucak öncesinde atletler için göğüs numarası temin edilecek ve göğüs numarası temin edilen sportmenlerin her biri için iştirak formu antrenörler tarafından doldurulacak. Yetenek taramasının yapılacağı gün 001 -100 ortası göğüs numarasına sahip iştirakçilerden saat 08.15’te, 101-200 göğüs numarasına sahip katılımcılar ise 13.15’te hazır olmaları istenecek.

Katılımın fiyatsız olduğu ve kontenjanların sonlu tutulduğu yetenek taramasına iştirak sağlamak isteyen sportmenler kayıtlarını www.sporaskayseri.com.tr internet adresi üzerinden yapabilecek. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu