Haber

AK Parti’nin EYT’ye kademeli prim şartı getirdiği iddialarına yanıt: Bu apaçık bir yalandır

TBMM Plan ve Bütçe Kurulu, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında ‘Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’ ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’u görüşmek üzere toplandı.

TOPLANTIYA DERNEK TEMSİLCİLERİ DE KATILDI

Toplantıya komisyon üyelerinin yanı sıra milletvekilleri, bakanlık bürokratları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve EYT derneklerinden temsilciler katıldı.

KOMİSYONDA BORSA AÇTILAR

Komisyonda CHP’li milletvekilleri ‘Staj ve çıraklık mağduru olmadan EYT eksik’, ‘SGK staj ve çıraklığın başlangıcı olsun’ yazılı pankartlar açtı. 4 maddeden oluşan kanun teklifinin yürürlüğe girmesiyle 2023 yılında 2 milyon 250 bin kişinin ve süreçte yaklaşık 5 milyon kişinin EYT yönetmeliğinden faydalanması bekleniyor.

Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Küme Başkan Yardımcısı.

AK PARTİ’DEN “EYT’YE PRİM ŞARTI GETİRİLMİŞTİR” İDDİALARINA CEVAP

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “EYT’de kademeli prim zorunluluğu” iddialarına yanıt verdi. AK Partili Akbaşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bu çok güzel bir haber, bu güzel haberi memnuniyetle karşılayan milyonlarca çalışanımız var ama değerini düşürmek, amacından saptırmak, gerçekleri karalayarak örtbas etmeye çalışanlar da var.

“TEKLİFİMİZ HATASIZ DEĞİL”

‘Teklif ile yeni bir şart getirildi’ yalanı bu. Bu düpedüz bir yalandır. Ortaya koyduğumuz teklifle ‘kademeli prim şartı’ adı altında yeni bir şart getirildiği beyanı isteklilere iftiradır, iftiradır, iftiradır. Teklifimizde herhangi bir eksiklik yok” dedi.

haber-ercis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu