Haber

23 Nisan’da yapılacak Resim ve Şiir Okuma Yarışması için başvurular başladı.

Kartal Belediyesi tarafından 23 Nisan’da düzenlenen Şiir Okuma ve Resim Yarışması için başvurular başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 103. kuruluş yılına özel düzenlenen yarışma, yaş gruplarına göre 3 kategoride yapılacak. Yarışta dereceye girenlere laptop, tablet ve bisiklet hediye edilecek.

23 Nisan’da ödüllü Şiir Okuma ve Fotoğraf Yarışmasında çocuklar; 4-6 yaş, 7-11 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere toplam 3 kategoride yarışacak. Fotoğraf ve şiir okuma yarışmalarının her birinde birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet ve üçüncüye bisiklet hediye edilecek.

23 Nisan şiir okuma kategorisinde komisyon üyeleri ortada; şair ve yazarlar İsmail Biçer, Niyazi Yaşar, Ezgi Deniz Güneş, Ali İstek Gelli, Hasan Seçkin. Resim kategorisi heyet üyeleri ise şöyle; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Fotoğraf Bölümü Öğretim Görevlisi Murat Havan, Kartal Belediyesi Görsel Sanatlar Öğretim Görevlisi Dilek Turan ve Gamze Ülger.

YARIŞMA KURALLARI

Her iki kategori için son başvuru tarihi 14 Nisan 17.00 olarak belirlendi. 19 Nisan’da komite değerlendirmesinin yapılacağı yarışmada, ödül kazanan eser 23 Nisan’da açıklanacak. Başvurular Kartal Belediyesi Anaokulu Müdürlüğü’ne elden ya da internet sitesi üzerinden alınabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler; Ad, soyad, adres, telefon ve yaş bilgileri ile yarışmak istedikleri kategorideki eserler belirtilen adreslere gönderilecektir.

çocuklar; 23 Nisan temalı fotoğraf kategorisi için A4 veya 35×50 kağıda çektikleri fotoğrafın istenilen teknikte (elden teslim edilecekse aslı) ve şiiri için yarışmaya katılabileceklerdir. okuma kategorisi, şiiri okurken çekilen görseller (harici hafıza, CD vb.).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu